Wiele osób, szczególnie młodszych, nad telewizor przekłada komputer. Wychodzą one z założenia, że wirtualny świat, którego mogą doświadczać na ekranie komputera, jest zdecydowanie ciekawszy.

Faktem jest, że telewizor i komputer adresowane są do nieco innego grona odbiorców. Telewizor namiętnie oglądają z reguły już tylko osoby starsze, młodsze natomiast pasjonują się tylko wybranymi kanałami tematycznymi, bądź też całkowicie rezygnują z posiadania telewizora. Jednak zauważmy, że nie zawsze jest tak, że świat na ekranie komputera oraz telewizora całkowicie się różnią.

Światy te bowiem zaczynają powoli się zazębiać. Wiele osób bowiem dokłada do wyposażenia swojego komputera kartę telewizyjną, co umożliwia oglądanie swoich ulubionych programów także na ekranie monitora.

Mamy możliwość oglądania telewizji nawet na ekranie smartfona, choć ze względu na małe rozmiary ekranu trudno to uznać za przyjemność. Z drugiej strony również telewizor zaczyna w swoich zastosowaniach powoli się upodabniać do komputera. Nowoczesne telewizory mają wejścia USB, dzięki którym możemy komfortowo oglądać zdjęcia i filmy skopiowane uprzednio z twardego dysku komputera. Niektóre, bardziej nowoczesne, modele telewizorów posiadają zainstalowaną przeglądarkę internetową.

Umożliwia to korzystanie z zasobów światowej sieci, choć jest to jeszcze nieco trudniejsze i w niektórych wypadkach ograniczone, w porównaniu z możliwościami komputera. Dążymy stopniowo do tego, aby obydwa te urządzenia stanowiły element domowego centrum multimedialnej rozrywki.