Niewielkie, lekkie i ultraprzenośne tablety są konkurencją dla laptopów i netbooków. Głównie dlatego, że za ich pomocą możemy bez problemu wykonać większość czynności, które do tej pory robiliśmy na komputerach przenośnych.

Tablety pozwalają nam buszować po internecie, odpisywać na maile, a także lajkować statusy w serwisach społecznościowych. Za ich pomocą napiszemy krótki tekst, wykonamy prezentację, a nawet arkusz kalkulacyjny. Dzięki możliwości pracy w chmurze, tablety są w stanie synchronizować zdalnie wszystkie dokumenty, nad którymi pracujemy. Jak widać, są to również przydatne urządzenia dla biznesmenów, którzy koniecznie muszą pozostać mobilni. W czasie przejazdu między jednym spotkaniem, a drugim mogą pozostać w stałym kontakcie z biurem i wykonać część swojej pracy.

Jako, że telefony komórkowe stały się bardzo popularne, dziś niewiele osób mieszkających w cywilizowanych krajach nie potrafi obsługiwać tego typu urządzeń.

Telefony komórkowe dostępne są bowiem w wielu różnych odmianach. Dla osób starszych, które przespały wyścig technologiczny, przygotowano specjalne komórki z prostymi, najczęściej wykorzystywanymi funkcjami i dużymi, czytelnymi literami i cyframi.

Z kolei młodzież chętnie wybiera nowoczesne telefony komórkowe z dotykowym wyświetlaczem i całym mnóstwem różnego rodzaju gadżetów. Dla biznesmenów przygotowano aparaty z możliwością szybkiego sprawdzenia poczty elektronicznej i opcją edycji dokumentów w przenośnych aplikacjach biurowych.

Jak widać, wybór telefonów jest ogromny i tylko od naszych potrzeb zależy, na który model zdecydujemy się w ostateczności.