Praca w jednej pozycji przy biurku może być na dłuższą metę męcząca. Nawet, jeśli jest to praca siedząca. Dlatego wiele osób wybiera dziś laptopy i przypisaną do nich niejako większą mobilność.

Tryb siedzący to nie tylko duże obciążenie dla karku i kręgosłupa, ale również bardzo zły sposób na spędzanie czasu dla naszych naczyń krwionośnych i serca. Dlatego laptopy były właśnie w stanie nieco unowocześnić nasz system pracy. Teraz możemy wykonywać ją na siedząco, stojąco i leżąco szybko i łatwo zmieniając pozycje w zależności od komfortu i zachcianek.

Laptopy, przez to, że są niesamowicie lekkie, umożliwiają swobodne przenoszenie tego urządzenia w każdej chwili na dowolnie wybrane przez nas miejscu. Biurko, kanapę, lub wysoki regał, przy którym da się pracować po prostu stojąc.

Bardzo ważną kwestią w dzisiejszych komputerach jest ilość posiadanych pamięci RAM. Zgodnie z wymogami najnowszych aplikacji powinno jej być przynajmniej 4 GB i to nie tylko jeśli chodzi o bardziej zaawansowane prace, ale również zwykłe użytkowanie biurowe.

Dlaczego aż tyle pamięci RAM? Ponieważ wraz z używaniem systemu pamięć ta się niejako cały czas zapycha. Powstają nowe tymczasowe pliki, a aplikacje uruchamiane dzień w dzień potrzebują coraz większych zasobów, by owe pliki obsłużyć. Niedostateczna ilość pamięci RAM sprawia, że zaczyna brakować miejsca, system chodzi znacznie wolniej, a programy zaczynają się przycinać, zawieszać, bądź też wyłączać ze względu na brak wolnych zasobów.

Jedynym wyjściem jest wtedy kupienie większej ilości pamięci RAM.