Jeszcze kilka lat temu telefony służyły tylko i wyłącznie do dzwonienia, oraz pisania wiadomości tekstowych. Teraz telefony to coś więcej, teraz nowsze modele określa się mianem smartfonów.

Mało kto kupił by telefon, który nie jest wyposażony w ekran dotykowy, dobry aparat, szybki procesor i tak dalej. Co prawda komórki dalej służą do celu do którego zostały wyprodukowane, a mianowicie dzwonienia, lecz jest to tylko jedna z ich opcji.

W czasach w których nikt nie może obejść się bez Internetu, jedną z bardzo ważnych cech smartfona jest mobilny dostęp do sieci bezprzewodowej, oczywiście nie może to być powolna sieć 3G, teraz minimum to 4G bądź też LTE.

Moglibyście spytać komu jest to tak naprawdę potrzebne? Odpowiedź jest prostsza niż mogło by się to wydawać, jeśli mówimy o prawdziwej konieczności, to pierwsze miejsce zajmują biznesmeni. Kolejną grupą nagminnie korzystającą z Internetu bezprzewodowego jest młodzież, może i nie mają oni aż tak ważnych spraw do załatwiania, Internet wykorzystują oni głównie do rozrywki.