Bardzo silną grupę sprzętów w dzisiejszym czasie stanowią te użytkowane już wcześniej, a następnie dopuszczone do dalszej sprzedaży. Jako, że są to urządzenia wykorzystywane już przez kogoś, posiadające również przynajmniej rok, sprzedaje się je po niższych cenach w taki sposób, aby zrekompensować wiek, a nowemu nabywcy zapewnić doskonały sprzęt po niższych kosztach.

Przykładem takiego zachowania bez wątpienia są laptopy poleasingowe, które zapewniają doskonałą jakość działania mimo tego, że posiadają już na karku kilka lat. Wykorzystywane zazwyczaj w biznesie mogą bowiem służyć jeszcze dłużej do tego, aby lepiej sprawdzić się w codziennych zadaniach i zapewnić nabywcy możliwości, o jakich wcześniej zapewne mu się nie śniło. Warto więc postawić na tego typu sprzęt.

Technologia w dzisiejszym świecie pędzi do przodu tak bardzo, że to, co było nowe wczoraj, jutro może być już przestarzałe. Jednak mimo wszystko na świecie są bardzo często osoby, które nie nadążają za rozwojem zostając daleko w tyle. Tzw. technologiczne wykluczenie dotyka przede wszystkim osoby starsze, które nie są w stanie przestawić się z myślenia analogowego na cyfrowe. A też chcą uczestniczyć w codziennym życiu. Dlatego właśnie bardzo często wiele młodych osób zastanawia się, jaki byłby najlepszy telefon dla dziadka. W dobie dzisiejszych wyborów otrzymujemy możliwość zakupu doskonałych modeli przeznaczonych właśnie dla seniorów – łatwych w obsłudze, okrojonych z większości bajerów, z dużymi, czytelnymi wyświetlaczami. Z tego też powodu świetnie nadają się dla osób starszych, które mogą się szybko nauczyć ich obsługi.